Portfolio

Realizacja Kraków

Zawsze powtarzam ze dobry projekt wnętrza jest tworzony przy wspólnej i silnej współpracy z klientem. Przede wszystkim zrozumienie jego potrzeb i oczekiwań to podstaw udanego projektu tak było też w tym przypadku! Małżeństwo z dwójką dzieci którym miałam przyjemność projektować ich wymarzone wnętrze domu, już na samym początku dzięki swojej pełnej świadomości dlaczego do mnie przyszli i czego chcą przemawiała za tym ze wnętrze będzie wyjątkowe. Dzięki tak sprecyzowanym oczekiwaniom jakie zostały przedstawione: „wnętrze ma być jasne, ciepłe, z połączeniem cegły i drewna” powstał projekt o jakim nawet nie marzyłam ja sama.. 🙂
Już sama architektura budynku, gdzie mamy otwarty salon na piętro z antresolą, cegła, drewno, wiklina, naturalne elementy przenikające po przestrzeni domu dają niesamowity efekt architektoniczny. Do tego przeszklenia, naturalne światło i kominek w centralnej części spełniają swoją rolę! Lamele drewniane przechodzące po całej wysokości salonu a naprzeciw naturalna czerwona cegła komponują się niebywale i niepowtarzalnie. Cegła została zaprojektowana także w pozostałych pomieszczeniach takich jak domowy gabinet, prywatna łazienka rodziców, w kuchni i holu, a także użyliśmy białą cegłę w pokoju małej księżniczki. Patrząc na wnętrze z perspektywy salonu widzimy jedna całość. Ktoś mógłby stwierdzić że zbyt dużo cegły we wnętrzu przytłoczy nam pomieszczenia, a tu dzięki wyczuciu powierzchni, cegła i drewno idealnie współgrają i czujemy że to po prostu ze sobą płynnie. Muszę wspomnieć tu także o jeszcze jednym ważnym aspekcie jakim jest wybór działki. Inwestorzy posiadają działkę pełną zieleni i natury, co sprawia że wnętrze staje się wbudowaną częścią domu i działki co daje nam zaskakujący efekt spójności. Któż z nas nie marzy o leżeniu na sofie wpatrując się w rozgrzany drewnem kominek, spoglądając przez okna na piękną zielona naturę?
Chciałabym także zaznaczyć, że dzięki zaangażowaniu inwestorów w realizację osiągnęliśmy nie tylko niesamowite wnętrze ale także jakość wykonania i zastosowanych produktów jest na najwyższym poziomie! Osobiście jestem zachwycona że mogłam się do tego przyczynić! Jak to stwierdziła Pani inwestor „to nasze wspólne dziecko” 🙂

Portfolio

Realizacja Ustroń

Miałam przyjemność projektować Apartament położony w Beskidach, muszę przyznać że było to wspaniałe wyzwanie! Apartament to druga rezydencja klientów, gdzie mogą spędzać czas w rodzinnym pełnym ciepła gronie. Głównym założeniem projektu była przede wszystkim funkcjonalność i dobór praktycznych materiałów i elementów wyposażenia wnętrza. Wnętrze miało być jasne i ciepłe ale z charakterem i stylem klientów!
Przedstawiam wam efekt naszej pracy!

Portfolio

Dom marzeń

Już po pierwszym spotkaniu z klientką wiedziałam, że to zlecenie będzie niezwykłe. Elegancja i klasa w połączeniu z nietuzinkową osobowością stanowiły niezwykle magnetyczne połączenie, które chciałam odzwierciedlić w każdym calu projektu. Byłam pewna, że ta realizacja musi być perfekcyjna od początku do końca i w pełni odzwierciedlać tak fascynujący charakter i styl bycia. Finalnie, piękno, klasa i funkcjonalność przenikają się w każdym pomieszczeniu tego wyjątkowego domu. Począwszy od holu, salonu, kuchni i jadalni, poprzez gabinet, klatkę schodową, aż do sypialni i łazienki, wszystkie elementy płyną ze sobą tworząc spójną całość, a wszelkie wykorzystane materiały przenikają się na każdym kroku. Tylko jedno pomieszczenie, na wyraźną prośbę klientów, różni się od pozostałych. Jest nim salon myśliwski, zaprojektowany indywidualnie i należycie do swojej funkcji, w zgodzie z pasją i zamiłowaniami właścicieli. Odnajdziemy tam otwarty, kamienny kominek, sofy i pufy w obiciu z naturalnych skór, drewniane elementy oraz stół bilardowy z odpowiednio dobranym, nastrojowym oświetleniem. Na każdym kroku widoczna jest wysoka klasa użytych materiałów. Naturalne drewno, tapety z niebanalną teksturą, meble wykonane na specjalne zamówienie, błyszczące elementy, dekoracje, oświetlenie, to wszystko składa się na obraz nietuzinkowego wnętrza z niepowtarzalną atmosferą. Efekt ten udało się uzyskać na drodze współpracy z Salonem „Meblomar".

Portfolio

Nasza własna inwestycja

Każdy, kto nie posiada własnych czterech kątów, skrycie marzy o takim zakupie. Podjęcie przez nas decyzji o spełnieniu marzenia i rozpoczęciu poszukiwań było tylko początkiem. Długie godziny spędzone na analizie rynków nieruchomości, oglądanie niezliczonej ilości projektów i zdjęć w końcu przyniosły oczekiwany efekt. Co nas urzekło? Fantastyczna lokalizacja w centrum Cannes, piękna, klimatyczna kamienica, do której prowadzi kuta brama wejściowa oraz niezwykła feeria barw malowana przez rosnącą wokół roślinność. Od pierwszej chwili czuliśmy, że to będzie właśnie „to miejsce”. Mimo, iż samo mieszkanie było zniszczone i zaniedbane, już na pierwszy rzut oka widoczny był niezwykły potencjał tego miejsca. Chciałam rzucić wszystko i od razu zabrać się za planowanie remontu, lecz kwestie finansowe i administracyjne chwilowo wstrzymały mój zapał. Jednak gdy spełnia się marzenia, takie przeszkody blakną w blasku euforii, toteż po jak najszybszym dopełnieniu formalności rzuciłam się w wir pracy. Jednym z pierwszych założeń projektu okazała się potrzeba zwrotu kosztów inwestycji, a więc stworzenia lokum na wynajem. Z uwagi, iż nasze życie toczy się między Polską a Francją, zdecydowaliśmy się na opcję wynajmu sezonowego. Nieodzownym okazał się więc projekt uwzględniający łatwą modyfikację wnętrz z domowego na hotelowy. Wiedziałam, że musi on spełniać oczekiwania klientów na miarę apartamentu w Cannes. Kluczem okazała się funkcjonalność, dzięki której my możemy poczuć się tam jak w domu, a nasi goście mogą rozkoszować się wolnym czasem, relaksując się w pięknym wnętrzu. Po wielu analizach rozkładu mieszkania zdecydowaliśmy się na pozostawienie dwóch sypialni, kuchni wraz z jadalnią, łazienki, holu oraz pomieszczenia gospodarczego, w którym w czasie wynajmu przechowujemy swoje rzeczy. Pozwoliło nam to na niewielką modyfikację w samym układzie mieszkania (zmieniliśmy jedynie otwarcie kuchni), dzięki czemu mogliśmy poszaleć na kolejnych etapach. Instalacje, okna, drzwi, kafelki, wyposażenie, dekoracje, ta lista mogłaby ciągnąć się w nieskończoność. Uparcie dążyliśmy do urzeczywistnienia wizji, jaka pojawiła się w naszych głowach, gdy tylko przekroczyliśmy próg mieszkania. W aranżacji niezwykłej przestrzeni pomogła nam wysokość mieszkania, stanowiąca trzy metry. Niezwykle cieszy mnie fakt, że udało nam się uratować sztukaterię sufitową wykonaną z prawdziwego gipsu oraz zdewastowany parkiet w jodełkę, którym daliśmy drugie życie. Dzięki temu, mimo tylu zmian, udało nam się zachować klimat mieszkania. Wykorzystanie okien ze szprosami, drewnianych, białych drzwi z klasycznym podziałem płycin oraz złotych klamek, w otoczeniu delikatnej szarości ścian, białych mebli i złotych dekoracji stworzyły wnętrze naszych marzeń. Służy nam ono do dziś, zachwycając wszystkich odwiedzających nas gości i powodując, że chętnie do nas wracają.

Portfolio

Realizacja, na którą czekaliśmy z niecierpliwością…

.... dobiegła końca i podbiła nasze serca.
Pierwsze zdanie moich klientów brzmiało "Nasz dom musi być ciepły". Tworząc Ich projekt, to właśnie ono przyświecało mi na każdym etapie. Po wielu rozmowach i przemyśleniach otrzymaliśmy efekt, który zachwycił obie strony. Dom pełen ciepła, w stonowanej kolorystyce, w którym elementy drewniane przeplatają się ze szkłem a całość przywodzi na myśl spokój, poczucie bezpieczeństwa i radość.

Portfolio

Nowoczesne wnętrze domu

Prostota, minimalizm i funkcjonalność stanowią podstawowe cechy prezentowanej realizacji. Klasyczna biel i czyste formy zostały przełamane stonowaną szarością i mocną czernią. W projekcie postawiono na jakość używanych materiałów, takich jak wysokiej klasy beton architektoniczny, ceramika oraz drewniana podłoga. Dobór ekskluzywnych dodatków i ich ciekawa kompozycja podkreśliła nowoczesny charakter wnętrza. Zastosowane oświetlenie ociepliło aranżację i pozwoliło na wydobycie subtelności, tworząc finalnie spójną całość z pozostałymi elementami projektu. Takie rozwiązania przynoszą ogromną satysfakcję zarówno klientowi jak i projektantowi.

Masz pytania?

Napisz do nas! Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie najszybciej jak to możliwe!

Przejdź do kontaktu